הכנות לרילוקיישן

קיבלנו את ההודעה הרשמית שרם התקבל לפלושיפ בונקובר לפני 15 חודשים. החוזה שלו הוא לשנתיים.

הכנות בארץ לקראת המעבר לשנתיים לונקובר:

רם – לסגור חוזה עם כללית. רם – לסיים בירוקרטיה לעבודה בקנדה. בזקום. אישור מביטוח הרכב באנגלית. לשכור דירה בונקובר. רם – למצוא מחליף למרפאה ליוני. לשכור רכב בונקובר. אישור קרדיט מהבנק. לשכור מחסן. לארוז דירה בישראל. העברת דירה. רו"ח. ביטוח לציוד צילום שנשאר ושנוסע. ביטוח נסיעות לנו לימים הראשונים. לסגור תשלומים לדירה החדשה מול אלקטרה. למכור מכוניות. לדבר עם השוכרות. לבטל ביטוחי רכב. לבטל ביטוח דירה וציוד צילום. לבטל נטוויז'ן. לבטל סלקום. לבטל פיזיקל. לבטל כביש 6 ולהחזיר פסקל. לבטל מנהרות הכרמל. ביטוח לאומי- לשנות לקראת הנסיעה עבור כולנו. לבטל תשלום לצהרון. לוודא תוקף דרכונים+ויזות לארה"ב. לקנות לפטופ+לסדר מחשבים ולהעביר לזכרון נייד. פנקסי חיסונים של כולנו+מלשח. העברת דואר לכתובת ההורים. לשמור רצף פנסיה, אכ"ע וכו'. רשיונות נהיגה בינ"ל. פנקס התמחות למועצה המדעית. למכור מוצרי חשמל שלנו. ויזות כניסה לבנות ETA. אישור ממשרד החינוך שאנחנו נוסעים. מכתב רופא על מצב הבריאות של הבנות ושלנו. העברת כתובת מגורים שלנו להורים. לסגור עם כוח אדם באסף הרופא. טופס טיולים באסף הרופא. לסגור כל מה שצריך לדירה בקריניצי. לסגור חדרי אמבטיה קריניצי. תשלום לגנים בונקובר. להעביר חשבון חשמל. לבטל ביטוחי רכב. מס הכנסה- לסגור/לשנות תיק.לבטל בלייזר וטיים אאוט. לבטל 012 סמייל. יפוי כוח כללי. ייפוי כוח לחשבון בנק. מע"מ-לסגור/לשנות תיקים של שנינו במע"מ. לבטל בזק- טלפון+אינטרנט לבטל יס. יפוי כח לתמ"א לקורצ'אק. רופא שיניים לבנות. גלית – גניקולוג. גלית – רופא שיניים. גלית – שיננית.

שבעים ומשהו משימות. הרשימה הראשונית התבססה על פוסט של יונית צוק בנושא הכנות לרילוקיישן.

רשימת המשימות כוללת משימות ענקיות כמו "לשכור דירה בונקובר" (שזה לחפש בקרייג ליסט במשך שבועות פעמיים ביום, לכתוב מכתבי בקשה, לשלוח את שין לדירות לראות ולצלם, להתלבט, להלחץ, לשלוח טופס אפליקיישן לדירה, לקבל סירוב כי אנחנו לא נמצאים עדיין בונקובר, לשלוח את שין לעוד דירות, וכו' וכו'. איזה מזל שיש לי אחות כזאת).

הרשימה כוללת מצד שני גם דברים קטנים כמו "לבטל ביטוח" "להוציא ייפוי כוח", "להוציא לבנות דרכון גרמני" (שגם הם הרי לא שיחת טלפון וזהו. "ייפוי כוח" זה פגישה עם עורך דין, תשלום, נסיעה לתל אביב. "דרכון גרמני" זה טפסים מתורגמים ממשרד הפנים, טפסים חתומים על ידי נוטריון, שתי פגישות בשגרירות גרמניה, תמונות פספורט שמתאימות לתקן הגרמני, פגישה של ארבעתינו בשגרירות, המתנה של חודשיים לקבלת המסמכים ממשרד הפנים הגרמני. יש! יש דרכונים לבנות! לא צריך לחדש את הויזה לארה"ב לבנות. אבל אז רם נזכר שהויזה שלו פגה תוקף בעוד מספר חודשים וקובע תור דחוף… לו אין דרכון גרמני, הוא לא "קשר דם").

את רוב המשימות רם עשה, גם כי הוא רם ובלית ברירה הוא ה"המבוגר האחראי" בנינו בנוגע לבירוקרטיה, והיכולת שלו להתמודד בשדה הבירוקרטי גבוהה בהרבה משלי, וגם כי זה הפלושיפ שלו. כך שבנוסף לכל המשימות של כולנו הוא היה צריך לעשות הרבה הכנות שקשורות לעבודה. הרשימה הזאת "יושבת" אצלו בטלפון כבר חודשים. כמעט על כל אחת שהוא סימן "וי", הוא נזכר בעוד משימה והוסיף עוד אחת לרשימה. כן, רם העירקי הוא הרבה יותר "ייקה" ממני.

רם נסע כמעט חמישה שבועות לפנינו. דירה כבר שכרנו מהארץ, והיו לו שבועיים לפני תחילת העבודה לבצע את רשימת המטלות שהוא הכין מהארץ (גם כאן מדובר ברשימה של עשרות. ייקה אמיתי):

משימות לעשות ברגע שמגיעים לונקובר:

לקנות אוטו. ביטוח לאוטו. טלפונים סלולארים. מספר SIN (כמו ביטוח לאומי). לפתוח חשבון בנק+כרטיסי אשראי. בזקום- לעדכן מספרים. רשיון רפואה קנדי-CPSBC. ריהוט, ציוד לבית ומוצרי חשמל. קניה ראשונה בסופר. לסגור רישום לגני ילדים ושינוי פרטי תשלום. פגישה עם הלנה לי-BCCH. UBC. Photo ID.  רשיונות נהיגה.  ביטוח אחריות מקצועית. מסמכים ל-PHSA. אינטרנט בבית.  לחתום עם לינדה על הדירה. קו טלפון. טלויזיה-כבלים. רופא משפחה. ביטוחי בריאות לכולנו. ביטוח דירה ותכולה? ביטוח ציוד צילום? מיסים ושירותים-חשמל, מים, ארנונה, גז. טופסולוגיה לתחילת העבודה. פגישה עם אחות חיסונים. לוודא ביטול פיזיקל. לוודא שאסתר מקפיאה סלקום של גלית. לוודא ביטול והחזר ביטוחי רכב. לוודא החזר ביטוח דירה ליפשיץ. סגירת תיק מס הכנסה לשנינו. סגירת תיק מעמ לשנינו. לוודא שמפסיקים לקבל קצבת ילדים מביטוח לאומי.לוודא ביטול נטוויזן. לוודא ביטול בזק טלפון ואינטרנט. לוודא ביטול 012. לוודא ביטול יס. מדור שכר- טופס 161+שחרור לפנסיה. הניה-רצף פנסיה. לוודא סיום העסקה ופיצויים- אסף הרופא. ביטוח דירה לקריניצי. הסרת השעבוד על הדירה בקריניצי.

את רוב המשימות רם ביצע בהצלחה יתרה בשבוע הראשון שלו בקנדה. חשבון בנק, קניות בסופר (שין עזרה), רכישת רכב (שוב, שין עזרה), וגם משימת הענק "ריהוט, ציוד לבית ומוצרי חשמל" (שין עזרה, אני שלחתי העדפות מהאתר של איקאה. אבל באמת באמת – כל הכבוד לשניהם. ממש לא קל). בשבוע השני הוא הרכיב את המיטות ועבר לגור בדירה שלנו. בשבוע הזה הוא גם התחיל לטייל בעיר ומחוצה לה, ונהנה קצת מהחופשה. בשבוע השלישי הוא התחיל לעבוד. ולהתגעגע.

אני נשארתי עם הבנות לחמישה שבועות של סגירת פרטים אחרונים, המשך שגרה בארץ (שגרת סיום שנה, מסיבות סיום מלוות בדמעות, מתנות לגננות, טיול יומולדת 5 לעלמה עם ילדי הגן), סיום אריזה, הובלה, סיום עבודות שנשארו לי, פרידות פרידות והרבה דמעות. בין לבין (הרי מרפי לא נח לרגע) מכת כינים לשלושתינו (פעמיים), טיפול שיניים לסתימה שנפלה (לי), והשיא (או השפל): ניתוח בקע מפשעתי לתמר, בבקע שגיליתי (!) כמה ימים אחרי שרם נסע. ניתוח בקע הוא לא ניתוח מסובך, אך עדיין כולל הרדמה מלאה, והתערבות כירורגית (דברים שהם בהגדרה לא התפקיד שלי בחוזה בנינו. בשביל מה התחתנתי עם רופא?!) דווקא כשרם נסע, נאלצתי לפנות בפעם הראשונה לרופא ילדים, ללכת למרפאה, למרפאה כירורגית, לאולטראסאונד ולניתוח. לחכות בחדר המתנה בזמן שמנתחים את תמרול בת השנתיים וחצי. (עם שתי הסבתות, למזלי הגדול יש לי משפחה נהדרת).

וזהו.

תמו המשימות. הגענו! יאללה, בואו נתחיל!

עוד קצת משימות, שלא נכללו ברשימה של רם:

19 מחשבות על “הכנות לרילוקיישן

 1. ובתוך כל המשימות האלה – הצלחת לשחרר פוסט ועוד פוסט ועוד אחד, וכולם משובחים. את אלופת ישראל ואלופת ונקובר גם יחד!
  קרעת אותי עם – הפולניה שמכבסת צעצועים לפני אריזה (לא היה עולה בדעתי, כנראה שבגלל שאני רק רבע פולניה).
  והתיקים לתמנר ועלמה והמתנות לחברים. כל כך הזדהיתי. כשיש רשימה כזאת ענקית ומפחידה – ברור שהדבר הכי נכון לעשות זה להתחיל הכין תיקי בד. מתה לדעת אם הגעתם כבר?? או שאתם עדיין לפני? רוצה בשבילך שתהיו כבר אחרי הטיסה!

  אהבתי

  1. ארבע בבוקר, במיטה עם עלמה כדי לעזור לה להרדם, ערה לחלוטין בג׳ט לג קטלני. בהחלט הגענו! אנחנו כאן. מזל שיש אפשרות לתזמון הפוסט כי המחשב שלי עדיין ארוז, בלי ספק כוח, ורחוק מלהיות מחובר… אנחנו פה בתוך ענן עייפות, שמחות ומופתעות מכל מה שסביבנו.

   אהבתי

 2. כשרואים את כמות המשימות שהתמודדתם בהם בחודשיים האחרונים, רוצה לומר יישר כוח, וכל זה ללא תקלות,
  ועכשיו תכתבי לנו על החיים (הטובים) בניכר

  אהבתי

אין כמו תגובות לשמח לבב בלוגרית, יאללה, תחלקו איתי (:

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s